Na początku ustalamy warunki naszej współpracy: zakres usług, zawartość witryny, ilość podstron, technologię wykonania oraz – przede wszystkim – Twój budżet, jaki chcesz przeznaczyć na całość projektu. Na tym etapie badamy również Twoje potrzeby – w szczególności do kogo witryna jest adresowana i jaki jest jej cel.
W kolejnym etapie zawieramy umowę na wykonanie strony internetowej. Zapiszemy w niej wszelkie ustalenia poczynione w kroku poprzednim. Co do zasady, nie zawieramy umowy w formie pisemnej – chyba, że masz takie życzenie. Kodeks cywilny dopuszcza stosowanie komunikacji elektronicznej jako formy dokumentowej.
Zgodnie z przewidzianym w umowie terminie, na naszym serwerze pojawi się wersja testowa Twojej witryny. Zostanie wypełniona przykładowymi danymi oraz obrazami, ale strukturą, kolorystyką i ogólnym wyglądem będzie odpowiadać Twoim wytycznym. Zależy nam na Twojej satysfakcji, dlatego do następnego kroku przejdziemy dopiero Twojej ostatecznej akceptacji „prototypu”.
Przykładowe dane z „prototypu” strony zastąpimy przygotowanymi przez Ciebie tekstami i obrazami. Pamiętaj, że cały czas na bieżąco możesz wprowadzać poprawki do projektu – np. w zakresie struktury, czy układu poszczególnych podstron.
Po wgraniu treści, wydajemy Ci ostateczną wersję witryny zgodnie z ustaleniami i terminami zawartymi w umowie. Przenosimy stronę z serwera testowego na produkcyjny i czekamy na Twoją akceptację. Dopiero po niej rozliczamy się ze wszystkich wykonanych usług.